Jak se v Praze stavělo před 100 lety - a co z toho může město převzít dnes? Komentovaná procházka

Vydejte se s námi na komentovanou procházku po Cibulkách, Malvazinkách a dalších místech, kde je dodnes vidět, že město se dá plánovat i jinak: s důrazem na dostupné bydlení, zeleň a kvalitu života.

Vydejte se s námi na komentovanou procházku po Cibulkách, Malvazinkách a dalších místech, kde je dodnes vidět, že město se dá plánovat i jinak: s důrazem na dostupné bydlení, zeleň a kvalitu života.

Sraz je v 18 hodin na rohu ulic Pod školou a Nepomucká u základní školy (spojení MHD na zastávku Kavalírka)
https://maps.app.goo.gl/iyameWeDwRLQFgWh7

Facebooková událost

Společně projdeme prvorepublikovou zahradní kolonii, podíváme se na současnou výstavbu i na místa, kde měl vzniknout zelený prstenec kolem Prahy. Zastavíme se u prameniště potoka, budeme mluvit o prostupnosti krajiny i o tom, jak se v Praze bydlelo v dobách nouzových kolonií. Dojdeme až k „pohádkovým domečkům“ — státní výstavbě na Malvazinkách — a pokud zbyde čas, podíváme se také k Winternitzově vile nebo k domu Karla Teigeho.

Na závěr můžeme při společném posezení otevřít debatu o tom, jakou roli má mít ve výstavbě stát, město a veřejný zájem.

->Trasa: cca 4,5 km
->Trasa není vhodná pro vozíčkáře
->Kočárky po domluvě pomůžeme přenést

Procházkou provede Dagmar Šormová — architektka, zakládající členka platformy ZaPět a dlouholetá aktivní sousedka z Prahy 5.